Praktické informace

Registrace
Setkání je určeno pro účastníky ve věku 15 - 35 let. V průběhu prázdnin bude spuštěn registrační formulář pro účastníky i hostitelské rodiny. Online registrace budou ukončeny dva týdny před konáním Dnů důvěry, abychom byli schopni zajistit účastníkům stravu i ubytování. Poté bude možnost registrovat se pouze bez zajištěné stravy a ubytování.
Všichni přihlášení účastníci se pak dostaví v pátek v době mezi 16:00 a 18:30 k registraci na místě (v prostorách kláštera dominikánů), kde obdrží materiály ke Dnům důvěry a setkají se se svou hostitelskou rodinou. Během setkání se neváhejte zeptat na jakékoli dotazy organizátorů. Poznáte je podle placky s červeným znakem Dnu důvěry.
Ubytování
Účastníci setkání budou ubytováni v rodinách farností a sborů v Olomouci. S konkrétní hostitelskou rodinou se účastníci setkají při registraci v klášteře dominikánů před páteční večerní modlitbou. Hostitelé přijmou účastníky setkání, aniž by cokoliv čekali na oplátku. Rodiny přijímají buď ženy, nebo muže.
Pokud potřebujete kvůli svému zdravotnímu stavu zvláštní ubytování (např. nemůžete spát na zemi nebo trpíte nějakou alergií), uveďte to při registraci. Pokud jedete na setkání s kamarádem nebo kamarádkou a přejete si být ubytováni spolu, napište prosím jméno osoby, se kterou si přejete být ubytování, do poznámky. Pokusíme se pro vás najít rodinu, která by vás mohla ubytovat najednou. Buďte ovšem připraveni se rozdělit, pokud to bude nutné. Pokud máte zajištěno vlastní ubytování, uveďte to v registraci.
Pro ty z vás, na které nezbyde místo v rodinách máme připravené ubytování v základní škole sv. Voršily - Aksamitova 6 (mapa č. 10).
Stravování
V pátek se předpokládá, že se účastníci nají z vlastních zásob. Snídani dostanou v sobotu i neděli v hostitelské rodině. V sobotu je zajištěn oběd i večeře v univerzitní menze. Možnost oběda v menze je zajištěna i na neděli. Účastníci si zvolí v přihlašovacím formuláři volbu konkrétních jídel – v nichž jsou zahrnuty bezlepkové či vegetariánské varianty.
Snídaně budou zajištěny v hostitelských rodinách nebo ve škole.
Příspěvek na pokrytí nákladů
Příspěvek na pokrytí nákladů, nebo-li účastnický příspěvek pomůže pokrýt náklady na jídlo, nájem prostor, vybavení apod. Stejně jako v Taizé nabízíme účastníkům, aby přispěli částkou podle svých možností, v našem případě částkou mezi 400–500 Kč. Příspěvek převeďte prosím po přihlášení na účet …………………. s variabilním symbolem, který obdržíte v potvrzovacím e-mailu po přihlášení.
Hostitelské rodiny
Důležitou součástí pouti důvěry je také zážitek přijetí a pohostinnosti. Aby bylo možné Dny důvěry v Olomouci uspořádat, musíme najít dostatek rodin, které by byly ochotné mladé lidi na dvě noci ubytovat. Není potřeba mnoho: 2 metry čtvereční na zemi a 2 snídaně. Přes svou jednoduchost mohou taková setkání zanechat hluboký dojem, a právě gesto přijetí mladých poutníků hostitelskými rodinami bývá často nejsilnějším zážitkem celého setkání.
Co musí hostitel udělat?
Vyzvednout účastníky, kteří u něj budou ubytováni, v pátek během registrací v klášteře dominikánů.
Zajistit pro své hosty snídani v sobotu a v neděli (19. a 20.10.) a poskytnout jim místo na spaní (od pátku do neděle). Hosté si mohou přivézt spací pytle a karimatky, pokud je to nutné. Pro ty účastníky, kteří ze zdravotních důvodů nemohou spát na zemi, se budeme snažit najít rodiny, které je mohou přijmout. Pokud tedy můžete poskytnout pro jednoho či více účastníků ubytování na posteli, uveďte to prosím v registračním formuláři.
Prosíme také o uvedení i dalších informací, které bychom dle Vás měli vědět (např. domácí mazlíčci v domě). Hostitelské rodiny obdrží po registraci potvrzující e-mail s podrobnými informacemi.